Четвер, 25.04.2024, 15:59
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформаційний листок

Рекомендації  з підготовки ґрунту і сівби озимих зернових в умовах 2015р.

 

Особливості підготовки ґрунту

При виборі технології підготовки ґрунту під озимі в умовах 2015 р. основними належними принципами повинні бути енерго-, ресурсо- і вологозбереження. Це переважно способи, що базуються на використанні дискових знарядь, плоскорізів і чизелів. Як свідчать дослідження і виробнича практика енергозберігаючі способи обробітку ґрунту під озимі за будь-яких умов виправданні. Плужний обробіток, краще застосовувати на сильно забур’янених площах, а також після багаторічних трав і стерньових попередників. Оранку потрібно закінчити не пізніше як за 2-3 тижні до початку сівби, тому що посів по свіжій оранці призводить до зріджених і не вирівняних сходів.

Після пізніх культур, які залишають багато пожнивних решток, найкраще використовувати важкі дискові борони на глибину 10-12 см, під кутом 45 до напрямку руху агрегату.

На важких оглеєних і дерново-карбонатних ґрунтах, а також на схилах під озимі доцільно застосовувати плоскорізний і чизельний обробітки. Піщані ґрунти, де з’являється вітрова ерозія, обробляють важкими секційними культиваторами в агрегаті з голчастими боронами.

Для зменшення змиву ґрунту на схилах перед сівбою проводять щілювання по горизонталях місцевості на глибину 50-60 см. Цей агрозахід рекомендується  і по сходах озимих восени перед замерзанням ґрунту. На полях, які мають багато мікропонижень (блюдець) і де можливий застій води та вимокання посівів, після основного обробітку також необхідно провести щілювання.

Період між основним обробітком і сівбою потрібно використати для провокування сходів бур’янів і знищення їх, застосовуючи культиватори і борони. Відмітимо, що при пізніх строках підготовки ґрунту, бур’яни сходять разом з озимими культурами, перезимовують з ними і весною для їх знищення вимагається додаткове застосування хімічних засобів. В протилежному випадку, через забур’яненість втрачаємо значну частину врожаю та маємо перевитрату пального під час збирання.

Сівба озимих

Гідротермічні умови літнього періоду вегетації агрофітоценозів 2015 року характеризуються високими температурами повітря (+32-35С) та мінімальною кількістю опадів (25-34 мм у липні місяці). Запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту, станом на 12.08.15р., становлять 6 мм під попередником кукурудза на силос й 18 мм під попередником картопля та 53 мм (в метровому шарі ґрунту). Станом на 14.08.15р. в області проходять дощі й прогнози гідрометеоцентру є позитивними для посіву озимих культур.

Своєчасні і дружні сходи, нормальний розвиток рослин та їх перезимівля залежить перш за все від глибини загортання насіння та вологості ґрунту. За якісного передпосівного обробітку ґрунту й наявності в ньому необхідної кількості вологи, оптимальна глибина загортання насіння має бути 3 – 4 см, проте не більше 5 см.

До сівби слід приступати при переході середньодобової температури через +15С в бік зниження. Виходячи з багаторічних досліджень відділу рослинництва, оптимальними строками посіву озимих зернових культур потрібно вважати період з 20 вересня по 5 жовтня, допустимі у звітному році до 20 жовтня. Розпочинати сівбу слід з пізньостиглих сортів і завершувати ранньостиглими.

В основі розрахунків норм висіву має бути необхідність одержання густоти сходів у межах 400 шт/м2 у сортів із низьким коефіцієнтом кущіння, а в сортів що інтенсивно кущаться – 350-380 шт/м2. Оптимальними нормами висіву в умовах Волині є 4,5-5,0 млн. шт./га.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites